Červen 2013

Až vyjde měsíc (2012)

14. června 2013 v 14:49 | Byakko |  Filmy
Příběh se odehrává v 60. letech 20. století na pobřeží Nové Anglie. Dvanáctiletý Sam se rozhodne, že už nechce být dál Khaki skautem, a uteče z tábořiště. Je domluven se svou kamarádkou Suzy, že se setkají na předem určeném místě, a utečou spolu. I přestože je Sam mezi skauty velmi neoblíbený, jeho "parťáci" jsou donuceni ho hledat. Podaří se Samovi se Suzy utéct?


Kdybych měla tento film někam zařadit, bylo by to asi dost složité. Příběh není nijak spletitý, jeho kouzlo je v komických scénách blížících se až k absurdnosti, v dokonalých kostýmech a především ve skvělém hereckém výkonu. Mládá Kara Hayward ztvárnila perfektně dívku, která má neustále problémy ve společnosti a někdy má až sklony k agresivnímu chování. Její nenucený výraz se vám vryje do paměti.

Věřte mi to, nebo ne, ale tento film se rázem stává jedním z mých nejoblíbenějších. Možná se pletu, ale zdá se mi, že je to něco, co tu ještě nebylo. Putování dvou nepochopených mladých lidí po ostrově sice není nic nového, ale to zpracování tomu dodává nový směr. Člověk se u toho zasměje a ještě se může pokochat perfektním ztvárněním. Už jenom dokonalý make up Suzy dokáže vyrazit dech. Tento film tudíž vřele doporučuji. :)


Verdikt: 20/20

Zakladní informace ze stránky csfd:

Moonrise kingdom

Komedie / Drama / Romantický
USA, 2012, 94 min

Režie: Wes Anderson
Scénář: Wes Anderson, Roman Coppola
Hudba: Alexandre Desplat
Kamera: Robert D. Yeoman
Hrají: Bruce Willis, Edward Norton, Bill Murray, Kara Hayward, Jared Gilman, Jason Schwartzman, Tilda Swinton, Frances McDormand, Harvey Keitel, Bob Balaban, Neal Huff, Larry Pine

Všechno stejně jednou skončí...

9. června 2013 v 21:57 | Byakko |  Z mého (básnického) střeva
Ten pocit....
Ten pocit se mi zarývá do kůže.
Prožírá se tkání, zatemňuje mysl
a pak i srdce.
A pak už nikam dál nemůže.


Představ si...
Je jedno, kam se podíváš.
Vidíš tu samou nechuť,
ten odpor.
A v životě další smysl nemáš.


Zbytečnost...
Nic z toho nemá cenu žádnou.
Všechno je teď bezbarvé,
bez zápachu.
Stejně všichni nakonec padnou.