Padlí andělé 2 - Thomas E. Sniegoski

9. července 2012 v 14:42 | Byakko |  Knihy

Aerie a zúčtování


Aaronovi se stále nepodařilo najít svého mladšího bratra Stevieho. Spolu se svým věrným psem Gabrielem a padlým andělem Camaelem vystopují bojovníky Mocností a chtějí od nich získat informace, kde se nachází velitel Mocností Verchiel. Jenže v Aaronovi jeho andělská moc sílí, on ztratí kontrolu a oba bojovníky zabije. Na místě se ale objeví další padlý anděl Lehash a Nephilim Lorelei. Zajmou je jako vězně a odvedou do Aerie - kousku nebe na zemi.

Aerie tedy rozhodně nevypadá jako nebe. Je to zničená osada, která nemá za sebou moc hezkou minulost - zanořená země chemikáliemi má na svědomí smrt mnoha lidí. Ovšem padlí andělé a Nephilim ji berou jako svůj domov.
Naši hrdinové jsou nejdříve bráni jako nepřátelé, kteří mají na svědomí smrt mnoha Nephilim. Nikdo jim nechce uvěřit, že je Aaron "ten z proroctví". Nakonec se jim ale anděl Belfegor rozhodne uvěřit alespoň v tom, že nejsou vrazi a nechá je žít poklidně v Aerii. Dokud se ale neprokáže jejich nevinnost, nesmí toto místo opustit, tudíž nemohou pokračovat v hledání Stevieho.

Mezitím se Aaronova přítelkyně ještě z lidského života stane také Nephilim. Verchiel o tom ví a nechá ji sledovat jedním svým nohsledem. Když se v den svých osmnáctých narozenin začne proměňovat, odnese ji do Verchielova doupěte. Prostřednictvím Vilmy chce Aarona k sobě vylákat, aby ho mohl zabít.
Dokáže Aaron zachránit Vilmu a Stevieho? Podaří se mu porazit Verchiela a naplnit proroctví? A dokáže unést pravdu o tom, kdo je jeho otec?

S prvním dílem této kratičké série jsem byla moc spokojená, s tímto dílem jsem ještě spokojenější. Děj měl spád, Verchiel byl zkažený až na kost a dokonce i já jsem měla s některými pasážemi problém, jak byly detailně popsány. Postava Malaka, která zabíjí Nephilim a nechává si jako suvenýry části jejich těla, je naprosto děsivá.
Nemůžu si pomoct, ale tento příběh o padlých andělech a Nephilim jsem si hodně oblíbila. Konec byl částečně nečekaný a ani nedokážu říct, jestli to dopadlo dobře či špatně.

Verdikt: 19/20

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 magicforever magicforever | Web | 17. července 2012 v 20:26 | Reagovat

waw, tak ich je viac? Mimochodom našla si si aj ten serial? No ak je to robené podľa kníh ( za predpokladu, že je teda aj tretia) tak ťa, samozrejme, nechcem pripravovať o prekvapenie. Len ma to tak napadlo :)

2 Byakko Byakko | Web | 19. července 2012 v 12:37 | Reagovat

[1]: Zatím jsem ho pořádně nehledala, protože jsem neměla moc času, když jsem měla přístup na net. Ale asi si nejdřív přečtu třetí díl, který teda ještě v ČR nevyšel.. Takže budu muset ještě chvilku počkat... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama