Červen 2012

Závislost

28. června 2012 v 9:34 | Byakko |  Z mého (básnického) střeva
Kam já se podívám,
před očima ji mám!
Sliny po bradě tečou,
nohy se za ní vlečou.

Pak mozek si vzpomene,
Mám dietu, a ne, že ne!
Větší je síla chuti,
co do pohybu mě nutí.

Kamarádka, má nejlepší,
využije té situace,
bojuje za mou postavu hezčí.

Vzala mi mou vydobytou lásku,
bičem práská čím dál více,
já běžím za čokoládou na provázku!

Drandím!!!!

28. června 2012 v 9:02 | Byakko |  Tomu se říká život...
No, dobře. Tak ještě ne... Zatím se jenom neskutečně nudím na hodinách teorie. Jak říkal můj oblíbený profesor na fyziku (kdysi dávno, když byla fyzika ještě mým oblíbeným předmětem...): "Na co se učit, jak vypadá lopata, když ji nebudete umět používat?"
Abych pravdu řekla, je to úmorné. Člověk tam jen sedí se skupinkou lidí, kteří mají jenom jednu věc společnou: nudí se. Jinak jsme tam všichni naprosto rozdílní, až je to zvláštní. Teda u mě to není zas taková zvláštnost, já jsem většinou rozdílná od ostatních lidí... :D
Každopádně mi to tam trošku leze na nervy. Ani nevím, jak je mám pozdravit, tak se pro jistotu vždycky podívám na jednu starší pani a pozdravím pouze ji těmi slavnými slovy: "Dobrý den"
Včera jsem poprvé "navázala kontakt". A zjistila jsem, že tam nejsem nejmladší! (Což mi tak docela dlouhou dobu připadalo...) Po cestě nastalo menší trapné ticho, ale pak jsem radši plácla nějakou hloupou otázku a pak už jsem ho nepustila ke slovu, aby znovu trapné ticho nenastalo.. :D Asi to byly opravdu extrémní hlouposti, protože si vůbec nevybavuji, co jsem to povídala...
Ale co jsem vám tím chtěla sdělit...
Chtěla jsem vás upozornit, abyste během nevycházeli v Praze do ulic, protože pokud narazíte na mě za volantem, nemuselo by to pro vás dopadnout dobře. Pokud budete muset nezbytně vyjít ven, dávejte si extrémní pozor na vozy z autoškoly! :) :D


Také to platí pro vaše auta. Nejlepší by bylo asi odcestovat z Prahy na dobu neurčitou... :D

Hunger games (2012)

27. června 2012 v 11:01 | Byakko |  Filmy
Tato recenze mi už dlouhou dobu leží v rozepsaných článcích. Snad konečně nastal čas, abych ji dopsala. :)
Film, který jsem tak dlouho očekávala, přišel konečně do kin!

Příběh vypráví o dívce jménem Katniss Everdeen, která jde do "Arény smrti" jako splátce za 12. kraj. V minulosti se všech
třináct krajů vzbouřilo proti kapitolu, třináctý kraj byl zničen a každý rok musí dvanáct krajů dát dva splátce - chlapce a dívku ve věku 12-18 let - kapitolu. Účastní se her, kde musí mezi sebou bojovat a ten, kdo poslední přežije, vyhrál.

Film je o lásce, nenávisti a hlavně nespravedlnosti. Řekla bych, že každý si v něm na něco přijde. Nemilosrdní organizátoři her nehledí na nic jiného, než na to, aby v televizi běžela neskutečná podívaná. A to se jim také daří.
Nehodlám vám zde vyprávět příběh, protože bych mohla leccos prozradit, a to rozhodně nemám v plánu.


Film je skvělý. Má úžasné efekty, není to jako když koukáte na vlkodlaka z Nového měsíce, a říkáte si, že to už nemůže být umělejší. A že jich tam je požehnaně!
Příběh je skvěle podaný, výběr herců se povedl (i když ze začátku se mi moc nelíbilo obsazení Peety, ale to se stává často, že když si člověk nejdřív přečte knihu, nemůže si zvyknout na to, jak osoby vypadají ve filmu).
Co mě ovšem trošku zklamalo, bylo to, že to bylo úplně celé podle knihy. Nebylo tam nic navíc, nic nového. Často jsem si sama přála, aby film knihu tolik nepředělával a kdyý se to konečně stalo, jsem z toho zklamaná. Ale abych vysvětlila proč... Knihu jsem četla asi tak půl roku před tím, než přišla do kin. A když jsem pak na plátně viděla, že je to úplně stejné, skoro mě to až nudilo. (Dobře, byly tam nějaké drobné změny, s Gauri jsme je dokonce počítaly a vyšlo nám velice nízké číslo...) Nebylo tam nic, co by upoutalo mou pozornost, protože příběh už jsem znala.
Když jsem se ale ptala lidí, kteří knížku nečetli, byli z toho úplně nadšení. Takže si myslím, že když se tak za deset let podívám na Hunger games, budu spokojená.


Verdikt: 16/20

Zakladní informace ze stránky csfd:

Hunger games, The

Sci-Fi/Drama/Thriller/Akční
USA, 2012, 142 min

Režie: Gary Ross
Hudba: James Newton Howard, T-Bone Burnett
Hrají: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Liam Hemsworth, Willow Shields, Leven Rambin, Wes Bentley, Woody Harrelson...Docela nedávno jsem našla perfektní video na videacecky.cz. Upozorňuji, že se jedná o SPOILER! Autoři nám ukazují, jak by ve skutečnosti měly Hunger games skončit...

Nejlepší přítel ženy - a stejně tak i její nepřítel...

27. června 2012 v 10:26 | Byakko |  Témata týdne
Čokoláda. Sladkost, která se rozplývá na jazyku. Která tak úžasně obaluje naše nervy. Jsme na dně, ale když máme u sebe kamarádku čokoládu, víme, že jsme neporazitelné.
Jenže má i své nevýhody. Po nadbytné konzumaci kila přibývají a přibývají....


Když jsem měla to nejhorší období ve škole, zvládla jsem sníst 3-4 čokolády za týden. Bylo to jako pohlazení mých pocuchaných nervových buněk - a stejně tak i těch tukových. V tomhle období jsem rozhodně neměla čas sledovat pohybující se ručičku na váze. Proto jsem po třech týdnech málem na váze omdlela.
No dobře, to zase ne. Já tu svou váhu zas až tolik neřeším. Ale byla jsem dost překvapená... :D
Je fakt, že jsem se tou čokoládou tak přejedla, že jsem ji chvíli nemohla ani vidět. Ale nevydrželo mi to moc dlouho.
Takže tímto se veřejně přiznávám, pro čokoládu mám velkou slabost - je to totiž jediná věc, na tomto světě, která mě nikdy nezklame, která je pořád stejná. Stejně tak, jako je pro Lamartina slabostí příroda:

"Mais la nature est la qui t'invite et qui t'aime;
Plonge-toi dans son sein qu'elle t'ouvre toujours
Quand tout change pour toi, la nature est la meme,
Et le meme soleil se leve sur tes jours."
(Alphonse de Lamartinde, Méditations poetiques, 1820)

Ale příroda je tady, která tě zve a miluje;
Ponoř se do jejího lůna, které ti vždy otevře
Když se vše pro tebe změní, příroda je stále stejná
A stejné slunce vyjde nad tvými dny.

pro mě je to čokoláda... :)

(Samozřejmě nechci tvrdit, že to takhle funguje u všech žen, což by mohlo být patrné z názvu. Budu ráda, když se k tomu vyjádříte. Aspoň můžu zjistit, že jsem jediný exot, který ujíždí na čokoládě...)

Kecy mýho fotra - Justin Halpern

20. června 2012 v 14:56 | Byakko |  Knihy
"Kniha Justina Halperna vznikla z twitterového účtu, na němž autor citoval výroky svého otce; zanedlouho po vydání se z ní stal americký bestseller - a dnes slaví úspěchy i v podobě populárního televizního sitcomu. Kecy mýho fotra ovšem nejsou pouhým záznamem svérázných hlášek neméně svérázného vypravěčova otce, ale také - a snad především - zábavným a dojemným vyprávěním o vztahu otce a syna. I když ty titulní "kecy" také stojí za to..."

Přesně toto jsem si přečetla, než jsem knihu otevřela. Moc jsem toho od ní neočekávala, ale abych řekla pravdu, tak mě překvapilo, jak byla úžasně zábavná a jak jsou výroky pana Halperna často pravdivé (i když řečené velice "specifickým" jazykem).
Sama se často povzbuzuji jeho "kecy", vzlášť jeden používám neustále a za posledních pár dní jsem si ho zopakovala nezčetněkrát:

"Nikdo není tak důležitej. Jedí, serou, šukaj stejně jako ty. No dobře, možná ne stejně jako ty. Ty máš ty problémy se žaludkem."

Dobře, já používám pro svůj případ pouze ty dvě první věty. :) Ale pobavila jsem touto knihou i opravujícího mé písemky z francouzštiny, kde jsem argumentovala právě tímto "citátem". Jenom mě teď mrzí, že jsem neviděla jeho obličej. A jelikož to byl Francouz, mrzí mě to o to víc. :D

Každopádně musím říct, že je to kniha, na kterou budu vzpomínat ještě dlouho a myslím, že bude také tou první, kterou si přečtu dvakrát (protože já nikdy nic nečtu dvakrát (pokud nepočítám učebnice.. :D )). Rozhodně ji všem doporučuji - je to čtení pro všechny věkové kategorie (i když pro malé děti asi ne, no...) a ani nezáleží na tom, jaký styl máte nejraději. Tato kniha je prostě dokonalá! (tedy podle mě... :D )

Verdikt: 20/20


A nakonec ještě něco pěkného:

O mém prvním dnu ve školce
"Ty myslíš, že to bylo náročný? Tak jestli se ti svírá prdel ze školky, tak pro tebe mám ohledně zbytku tvýho života špatný zprávy."

O přijímačkách na vysokou
"Pamatuj si, je to jenom test. Když to posereš, neznamená to, že jsi sráč. Čimž chci říct, zkus to neposrat. Je to docela důležitý."

Když zjistil, že jsem kouřil marihuanu
"Dost dobrý, ne? ... Fakt? No, tak to máme jinej názor. Ale neříkej mámě, že jsem to říkal. Řekni jí, že jsem na tebe křičel a řekl ti, že jsi debil. Nebo ne, neříkej jí nic. Vidíš, jsem celej paranoidní, a to jsem ani nehulil."

Padlí Andělé 1 - Thomas E. Sniegoski

20. června 2012 v 14:34 | Byakko |  Knihy

Padlí andělé a Leviatan


Příběh vypráví o Aaronovi Corbetovi. Je to sirotek, který si snad konečně našel dobrou rodinu i přátele. Všechno se ale změní s jeho osmnáctými narozeninami. Začíná rozumět jazykům, u kterých si je bezpečně jistý, že je neumí, a co je nejvíc překvapující, dokáže komunikovat dokonce i se svým psem. Později se dozvídá, že je Nephilim - syn smrtelnice a anděla a jeho život se rázem změní. Po tom, co unesou jeho mladšího nevlastního bratra, vydává se na strastiplnou cestu plnou andělů, utrpení a boje na život a na smrt.

Přiznám se, je to už docela dlouhá doba, co jsem četla tuto knížku, takže si nejsem úplně jistá, jestli je pravda to, co jsem napsala. Ale doufám, že od ní aspoň nebudu moc daleko (kdybyste náhodou narazili na něco, co nesouhlasí, napište mi to prosím do komentáře a já to hned opravím).
Ale pokud se dobře pamatuji, kniha se mi četla dobře. Vlastně jsem se v určitou chvíli začetla a nemohla jsem se odtrhnout. Jenže jelikož si ji teď skoro vůbec nepamatuji, asi to nebylo nic, co by mě nadchlo opravdu hodně.
Řekla bych, že je to takové příjemné čtení o andělech a typickém boji dobra proti zlu. Ocenila bych ale, že tam byly některé prvky hodně originální a nečekané. Rozhodně nemůžete předpovídat, co se stane. A toho si opravdu moc cením.

Verdikt 15/20


10 důvodů proč je lepší se neučit

16. června 2012 v 16:23 | Byakko |  10 důvodů proč...
1) Je jedno, jak moc se učíte. Učitel vám vždycky dokáže, že to neumíte.
2) Když si na vás učitel zasedne, ať děláte, co děláte, dobrou známku vám prostě nedá.
3) Myslíte si, že budete mít lepší pocit? Houby! Když po dnu stráveném nad učením vyfasujete hned dvě čtyřky, rozhodně z toho nadšení nebudete.
4) I přes to, že dostanete 2+, budete si říkat: "Proč jsem nedostal/a za jedna?"
5) Když dostanete za jedna, nijakou zvláštní radost to nepřinese. (Protože se vám může stát (jako mně), že se vás rodič dotáže: "A proč jsi nedostal/a 1*?")
6) Nemá to žádný účel do budoucna, protože do dalšího dne stejně všechno zapomenete.
7) Lenost se stejně přemoct nedá.
8) Otázka: "Neměl/a by ses učit?" má opačný účinek.
9) Je spoustu lepších věcí na práci...
10) Je lepší řídit se pravidlem: "Neuč se, život tě naučí!" :)

To víte, když je maturita za dveřmi, člověk místo toho, aby se učil, vymýšlí cokoliv, aby se učit nemusel... :D A mně se vážně učit nechce... :D


Sněhurka a lovec (2012)

13. června 2012 v 20:46 | Byakko |  Filmy
Když jsem zjistila, že tématem týdne je "Krása", hned mě napadlo, že bych mohla napsat recenzi na tento film.

Příběh vypráví (jak už sám název napovídá) o Sněhurce (Kristen Stewart), princezně jednoho království, které ovšem ovládla zlá čarodějnice Ravenna (Charlize Theron). Spoustu let věznila Sněhurku ve věži, dokud se jí nepovedlo uprochnout pryč. Avšak při svém útěku se dostala do Temného lesa, kterým jen tak někdo neprojde.
V tu chvíli Ravenna zjistí, že Sněhurku potřebuje, aby se mohla stát nesmrtelnou a hlavně krásnou a najme si proto lovce (Chris Hemsworth): jediného muže, který se kdy odvážil vstoupit do Temného lesa a ještě se i vrátil. A zde to začíná být zajímavé. Předá tento lovec Sněhurku, o níž i mocné zrcadlo povídá, že je na světě tou nejkrásnější ženou, zlé královně, nebo se ji pokusí zachránit?

Když jsem včera šla na tento film, říkala jsem si, že to bude opravdu velká hrůza. Neočekávala jsem od toho naprosto nic a doufala jsem, že budou aspoň pohodlné sedačky, abych nějak ty dvě hodiny přetrpěla. Nicméně sedačky teda vůbec pohodlné nebyly (ještě teď mě z nich bolí za krkem), ale film předčil má očekávání.
Jeden z důvodu, proč jsem na tento film nechtěla, byla sama Kristen. Ale i ona mě nakonec překvapila. Ne že by se dalo říct, že by zrovna nějak úžasně obměnila své výrazy a netvářila se pořád stejně, v roli Sněhurky mi nebyla aspoň tolik nesympatická jako v roli Belly.
Nemůžu říct, že by byl film dokonalý. To zdaleka není. Je tam spoustu naprosto nelogických věcí a postrádá to veškerou originalitu. Ale člověk se při některých scénách zasměje a není to tak, že by se smál, protože je film až trapný. Dojde totiž i na trpaslíky, kteří dokáží situaci pěkně oživit. (Ale zase ne dostatečně, bohužel...)
A proč jsem ho zařadila pod téma "Krása"? Je to hlavně proto, že tento příběh je zcela založený na ženské kráse. Ravenna chce být tou nejkrásnější. A pomocí magie se jí to i daří. Dokud ovšem nedospěje Sněhurka, která ji se svou sněhobílou tváří a havraními vlasy předčí. Můžeme zde vidět posedlost krásou, kterou Ravenna nedokáže v sobě zastavit.Verdikt: 7/20

Základní informace o filmu ze stránky: Csfd.cz :

Snow White and the Huntsman
Dobrodružný/Fantasy/Akční/Drama
USA, 2012, 127 min

Režie: Rupert Sanders
Hudba: James Newton Howard
Hrají: Kristen Stewart, Charlize Theron, Chris Hemsworth, Ian McShane, Bob Hoskins, Sam Spruell, Toby Jones, Eddie Marsan, Ray Winstone...

Každý jsme svůj

4. června 2012 v 19:43 | Byakko |  Z mého (básnického) střeva
O tom, že je normální,
každý pouze sní.
I jak to krásně zní,
pravdou však není.

Svůj čas tím jen marní!
Lidé jsou však tvární
a pouze ti "tak zvaní",
nemohou být normální.

Kdo o tom rozhodne?
Kdo je normální,
a komu řekne "ne"?

To je mi nadělení!
Co ale divné není,
že nejsme všichni stejní.