Fantastický pan Lišák (2009)

19. ledna 2012 v 12:59 | Byakko |  Filmy
Již podle názvu by se vám mohlo zdát, že čtete recenzi na animovanou pohádku. A kdybyste byli tak dychtiví a nepřesvědčiví, po shlédnutí pár minut by vám došlo, že vážně jde o pohádku. Jenže... Já vám tady teď ukážu, že není vše takové, jaké se zdá!

Příběh pana Lišáka je plný vtipů a zábavných situací. Vypráví o jedné rodině, která se snaží být nenápadná a tím pádem ómezuje svou přirozenost. Je totiž přirozené, že liška je divoké zvíře, pro které je normální, když v jejích zubech je zaseknutá slepice či jiná drůbež. Když je panu Lišákovi 7 let, rozhodne se, že už ho toto žití nebaví. I přes to, že své manželce slíbil, že už nebude dál lovit, vydává se jednoho večera do domu strašlivého člověka, který chová slepice. A pan Lišák dostojí svému jménu. Přechytračí tohoto člověka a ještě dva další, kteří jsou obávaní v tamním kraji. Jenže to ještě netuší, že tímto činem pošle všechno zvířectvo do záhuby.

Když jsem se začala dívat na tento film, říkala jsem si, že mě moc bavit nebude. Jenže opak byl pravdou. Nakonec z toho byl velice zábavný film, nevlekl se a člověk se při něm párkrát zasmál. Byla to velice příjemná podívaná a doporučuji ho každému, kdo už je unaven ze všech těch typických amerických komedií. Protože tohle je mnohem milejší film možná právě proto, že vznikl na motivy bestselleru Roalda Dahla, který je mimojiné autorem slavné knížky Karlík a továrna na čokoládu.


Verdikt: 16/20

Základní informace o filmu ze stránky: Csfd.cz :
  • USA Fantastic Mr. Fox
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
USA / Velká Británie, 2009, 83 min

Režie: Wes Anderson
Hudba: Alexandre Desplat
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Arwen Arwen | Web | 27. ledna 2012 v 18:28 | Reagovat

hmm to zní zajmavě asi si to pustím na netu určitě se zasměju :-D  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama