Leden 2012

Na sklonku života

19. ledna 2012 v 14:35 | Byakko |  Z mého (básnického) střeva
Těhle pár veršů jsem původně chtěla dát pod téma týdne "Pomsta". Jenže jak jsem si to četla pořád dokola, zdálo se mi, že je to od pomsty docela vzdálené. Chtěla jsem tam ještě něco dalšího připsat, jenže jsem prostě nevěděla co. Proto se mi to pár dní válelo v rozepsaných článcích a já to teď našla. A říkala jsem si, když už jsem to napsala, tak proč to nezveřejnit?


Ležím sám na smrtelném lůžku.
Poslouchám však už jenom snůšku
nesmyslů a prachsprostých lží.

"Copak tě sem vede?" zeptám se
chraptivě, zvedám se ve snaze
bránit se, ještě chvíli žít.

Oči mu planou a na mě se šklebí,
co ho tak pohání, sám ani neví,
ze šílenství na mě své zuby cení,
svůj život za ten můj již nevymění!

"Zradils mě, bratříčku, proto přicházím,
chci ujistit se, že nic ti neschází."
Mou postel vzteky nedbale rozhází,
a já už vím, že můj život odchází.

10 důvodů proč je The Big Bang Theory lepší než fyzika

19. ledna 2012 v 14:20 | Byakko |  10 důvodů proč...
Při jedné hodině fyziky jsem vážně nevěděla, co by... A když se člověk nachází v takovémto stavu, může to být krajně nebezpečné (ne pro něho, ale pro jeho okolí...). Začala jsem proto vymýšlet 10 důvodů, proč je The Big Bang Theory lepší než fyzika...

1) Když se podíváte na Penny, je vám hned jasné, že normální člověk k životu fyziku nepotřebuje
2) Díky TBBT zjistíte, že býti abnormálně chytrým fyzikem vám znemožní si udělat řidičský průkaz --> série 2 epizoda 5
3) Můj profesor fyziky neumí tak dobře napodobit Dopplerův efekt jako Sheldon (ale musím uznat, že mu to docela jde. Při troše tréninku by to mohl vylepšit! xD) --> viz série 1 epizoda 6
4) Když vás nebaví TBBT, můžete ho vypnout, kdežto vyučující se vypnout nedá
5) TBBT vás toho naučí mnohem víc. Třeba jak najít vhodné místo na sezení v kině s nejlepší akustikou --> viz série 2 epizoda 9
6) Možná stojí za zmínku, že TBBT je vtipné, fyzika ne
7) Čas na vypočítání jednoho příkladu z fyziky se rovná délce třem dílům TBBT (při nejlepším)
8) U TBBT nemusíte přemýšlet. U fyziky také ne, ale ne vždy to dopadne podle vašich představ (pokud ovšem 5 z testu z fyziky není pro vás úspěch)
9) Během TBBT zjistíte, že nikdo není dokonalý (Leonard má alergii na laktózu, Howard má alergii na buráky, Raj nedokáže mluvit s ženami...). Během fyziky zjistíte, že nejste dokonalí vy
10) Nakonec uvedu ten nejzásadnější důvod: Fyzika je ztráta času. TBBT taky. Ale i tak je jasné, co z těch dvou věcí je lepší...

A pak jsem si sakra uvědomila, že se chci přihlásit na Mat-Fyz... :D


Fantastický pan Lišák (2009)

19. ledna 2012 v 12:59 | Byakko |  Filmy
Již podle názvu by se vám mohlo zdát, že čtete recenzi na animovanou pohádku. A kdybyste byli tak dychtiví a nepřesvědčiví, po shlédnutí pár minut by vám došlo, že vážně jde o pohádku. Jenže... Já vám tady teď ukážu, že není vše takové, jaké se zdá!

Příběh pana Lišáka je plný vtipů a zábavných situací. Vypráví o jedné rodině, která se snaží být nenápadná a tím pádem ómezuje svou přirozenost. Je totiž přirozené, že liška je divoké zvíře, pro které je normální, když v jejích zubech je zaseknutá slepice či jiná drůbež. Když je panu Lišákovi 7 let, rozhodne se, že už ho toto žití nebaví. I přes to, že své manželce slíbil, že už nebude dál lovit, vydává se jednoho večera do domu strašlivého člověka, který chová slepice. A pan Lišák dostojí svému jménu. Přechytračí tohoto člověka a ještě dva další, kteří jsou obávaní v tamním kraji. Jenže to ještě netuší, že tímto činem pošle všechno zvířectvo do záhuby.

Když jsem se začala dívat na tento film, říkala jsem si, že mě moc bavit nebude. Jenže opak byl pravdou. Nakonec z toho byl velice zábavný film, nevlekl se a člověk se při něm párkrát zasmál. Byla to velice příjemná podívaná a doporučuji ho každému, kdo už je unaven ze všech těch typických amerických komedií. Protože tohle je mnohem milejší film možná právě proto, že vznikl na motivy bestselleru Roalda Dahla, který je mimojiné autorem slavné knížky Karlík a továrna na čokoládu.


Verdikt: 16/20

Základní informace o filmu ze stránky: Csfd.cz :
  • USA Fantastic Mr. Fox
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
USA / Velká Británie, 2009, 83 min

Režie: Wes Anderson
Hudba: Alexandre Desplat

Dilema

15. ledna 2012 v 20:08 | Byakko |  Témata týdne
Hodně dlouho jsem přemýšlela o tom, jaký článek napíšu k tomuto tématu. Asi by mě totiž mrzelo, kdybych něco nevymyslela, protože to je jedno z těch lepších témat... Jenže znáte to... Už si myslíte, že nápad máte, ale tak nějak ho nemůžete uchopit...
Během hodiny zeměpisu, dokonce i během testu z chemie jsem přemýšlela, co bych asi tak mohla napsat. Jenže mi to věčné přemýšlení možná ještě ztěžovalo, protože když jsem psala test z chemie, myslela jsem akorát na to, jak se nejlépe pomstít našemu profesorovi... A říkala jsem si, že bych chtěla něco takového popsat, pravděpodobě by mi museli stránku zrušit kvůli brutálním virtuálním činům...
Následně jsem si řekla, že bych mohla pro to využít svého básnického (ne)umění... Dokonce jsem i něco sesmolila. Ale pak se mi to přestalo líbit a hlavně v tom nebylo jasně řečeno, že se jedná o pomstu... (No, i když možná jo, ale prostě se mi to nelíbilo...)
Ze začátku jsem to chtěla pojmout tak, že napíšu něco smutného, s tragickým koncem, kdy hlavní hrdina procitne až tehdy, kdy svou pomstu vykoná a následně zastřelí i sám sebe, protože nedokáže se sebou žít.. Jenže no.. Tragických věcí můj blog jenom překypuje (dobře, podle těch pár článků se to nedá poznat....), takže jsem se rozhodla, že by to mohla být třeba nějaká komická povídka.
Jenže můj mozek jaksi vypověděl službu. Nic úžasného mě nenapadá... A po tom, co jsem shlédla devátý díl třetí série The big bang theory, nic už nemůže být dokonalejší. Tento díl je totiž o tom, jak si Kripke udělal srandu z Sheldona, který měl mít rozhovor v rádiu. Pustil mu totiž do místnosti Helium, a proto Sheldon celou dobu mluvil jako šmoula. Leonard s Rajem ho donutili se mu pomstít. Jenže jeho pomsta nevyšla úplně tak, jak by si představoval! Ale vyzrazovat vám nic nehodlám a vřele vám doporučuji se na tento díl podívat!
Když bych to tak nějak shrnula, tento článek je naprosto o ničem. Mrzí mě, že jsem nedokázala vymyslet něco úžasného, ale když se nedaří, tak se nedaří. Takže doufám, že se aspoň pobavíte nad příběhem dr. Sheldona Coopera!

Vyhlídky na rok 2012

6. ledna 2012 v 22:14 | Byakko |  Tomu se říká život...
Jelikož před několika dny začal nový rok, možná bych mohla ztratit pár slov a schrnou to, čím se stal rok 2011 výjimečným.
Stejně tak jako tento rok, leden 2011 nebyl pro mě nijak přínosným. Člověk toho totiž moc neudělá, když leží nemocný v posteli. Ale na druhou stranu: Nic neděláš, nic nepoděláš. S následujícími měsíci mě začínal přecházet optimismus. Kolem mě a mé rodiny se točil začarovaný kruh úrazů a nemocí. Byl to také tento rok, kdy jsem začala uvažovat o tom, že můj zdravotní stav musí být hodně v nepořádku, protože jinak jsem si nedokázala vysvětlit, proč jsem sakra pořád nemocná. A tím začínaly vznikat různé teorie (to když jsem se vážně hodně nudila. xD). Třeba jsem pouhopouhý robot, kterému nějak selhaly obvody a pomalu se začíná rozpadat. Nebo jsem mimozemšťan, na kterého špatně působí místní ovzduší. Nebo prostě jenom Bůh usnul, když jsem měla přijít na svět.
Nakonec jsem se rozhodla přijmout názor, že jsem první výhružka pro lidstvo, že geneticky ničíme sami sebe a nakonec vyhyneme kvůli slabé obranyschopnosti. Tím ale nechci být vůbec pesimistická. xD
Když se vrátím ke svému původnímu žvatlání, na rok 2011 nebudu asi vzpomínat s velkou láskou. Ale můžu si říct, že už je to za mnou a teď mě čeká krásný a poklidný rok 2012, ve kterém zažiji mnoho úžasných úspěchů, budu mít spousty peněz a hlavně nebudu vůbec nemocná (což už jsem za tento týden stihla asi třikrát porušit, ale nevadí.. xD). Takže jsem se rozhodla, že podniknu Cestu za lepším životem právě v tomto roce 2012. Protože i kdybych měla být uvázaná k lůžku, nevzdám se a pomstím se svému nepříteli (ať už by měl být v podobně malé nestvůrné bakterie)!
Btw, já si ve své skutečnosti nemám na co stěžovat, ale jak jinak napsat článek na téma Cesta za lepším životem?

Beznaděj

5. ledna 2012 v 9:46 | Byakko |  Z mého (básnického) střeva
Srdce bije pravidelnými údery,
krev je rozprouděna do žil.
Však podívej se do očí té chuděry,
už nezbývá jí mnoho sil.

Již už nemá mnoho nadějí k přežití,
ke všem ostatním je hluchá,
uzavřena ve svém virtuálním bytí.
Zkus pošeptat jí do ucha:

"Probuď se, slyšíš mne?
Probuď se ze svého sna děsivého,
co k tvé duši tolik lne!"

"Neslyší? Nevnímá mne?"
Její život zasáhlo cosi zlého.
Nevykvetla, a hned uvadne.