Pád - Lauren Kateová

23. října 2011 v 12:22 | Byakko |  Knihy
Úplně nevím, jak vám mám prezentovat tuto knížku, aniž bych vám prozradila něco, co by ji učinilo ještě nudnější, než je. Dobře, asi bych neměla používat zrovna slovo "nudná", ale je fakt, že to je knížka, kterou si přečtete, odložíte a později si na ni už ani nevzpomenete. Veškerý děj je popsaný tak nějak suše a člověka ani úplně nezajímá, co se stane dál. Všechno je už od začátku jasné a možná proto autorka zabila určitou postavu, aby děj trochu oživila. Ale ani tahle smrt nebyla nic moc. Prostě jen jeden člověk mrtvý a žádné divadýlko se kolem toho dít nebude. Rozhodně vás to nijak nerozesmutní, jako by se stalo v kterékoliv jiné knížce. Ale teď, co se v knížce vůbec děje.

Příběh vypráví o sedmnáctileté dívce jménem Luce. Dostává se do internátní školy Meče & kříže, což je vlastně polepšovna pro mladistvé delikventy. Luce se tam vůbec nechce. Už od začátku čtenář pozná, že ona tam vlastně nepatří a že se tam dostala jen náhodou.
Luce se necítí úplně dobře v cizím prostředí. Spolužáci a spolužačky jsou vesměs drzí a největší šok pro Luce je, že nemůže používat svůj mobilní telefon, což ji úplně odtrhne od okolního světa. Nakonec se začne bavit s mírně potrhlou Arriane a s trošku prostorově výraznější Penn, která ráda strká nos tam, kam nemá.
Kdo ji ale zaujme, je Daniel. Má neustálou potřebu zjišťovat o něm informace. Připadá jí totiž, že ho už odněkud zná. A Penn ji samozřejmě s hledáním ráda pomáhá.
Nejvíc jí vadí, že se o ni Daniel vůbec nezajímá. Jako kdyby byla pro něj vzduch. Za to se kolem ní neustále motá Cam, kterého se nakonec vůbec nemůže zbavit. Jak to tedy dopadne? Spokojí se Luce s Camem nebo bude dál usilovat o nedostupného a "pana tajemného" Daniela? A odkud ho tedy zná, když je jasné, že se spolu nemohli nikdy setkat?


Jak už jsem říkala, knížka mě moc nezaujala. Nemůžu říct, že by byla vyloženě špatná, ale ani to nebylo nic extra. Nebylo to tak nějak nic nového a ani napínavého. Je to spíš taková odpočinková četba. Rozhodně jsem od toho čekala víc, jelikož byla označována jako "světový bestseller"...

Verdikt: 9/20


Daniel sledoval její pohled k obloze. "Co je?"
"Nic."
"Tak uděláš to?" zeptal se.
"Co?" nechápala. Jestli uteču?
Daniel k ní přistoupil, takže byl od ní sotva na krok. Luce zadržela dech. Donutila se znehybnět celé tělo. Čekala.
"Budeš se ode mě držet dál?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Black~ Nikolaevich Hell Black~ Nikolaevich Hell | E-mail | Web | 25. listopadu 2011 v 20:28 | Reagovat

Mno začátek nic moc xD Ale čím blíž ke konci jsem se dostávala tím víc se mi to líbilo... Já jsem s touhle knihou byla spokojená *-*
Ach hned jsem si zamilovala Cama a na tom konci mě to dostalo *-* Druhej díl je zatím o ničem, ale jsem na začátku tak to se brzy změní :)

2 Byakko Byakko | Web | 25. listopadu 2011 v 20:32 | Reagovat

[1]: To mi pak musíš napsat, jaký ten druhý díl je... Jestli si ho mám přečíst! :)

3 magicforever magicforever | Web | 8. ledna 2012 v 10:47 | Reagovat

[2]: Druhý dieľ ti teda neodporúčam. Ak ťa nezaujala jednotka tak dvojka ťa unudí k smrti...

Inak ďakujem, za všetky komentáre. Spravili mi veľkú radosť :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama