Noc na zámku

13. července 2011 v 15:03 | Byakko |  Tomu se říká život...
Kdekdo by si přál strávit alespoň jednu noc na zámku. Já jsem měla to štěstí a mohla jsem toto své přání díky Gauri vyplnit. Nežila jsem si sice jako královna, nespala jsem v posteli s nebesy, neobsluhovaly mě služebné; nenosily mi jídlo, ani mě nevázaly do krásných šatů. Ne, nic takového se nedělo. Ale možná to bylo o to lepší...

Natáčení, netopýří trus, vedro na půdě, pes, který vám funí v noci do ucha, klika od okna, která vám zůstane v ruce, kabel místo pásku, špína a umělá krev, to vše se mi vybaví, když si vzpomenu na uběhlých 33 hodin. Ne vše z toho vypadá zrovna lákavě, ale ani byste nevěřili, jaká tam byla sranda.
Na zámek jsme dorazily v pondělí večer. Nejdřív jsme ho tam jen tak prolétly a zjistily, jak to tam vypadá. Ten den už se nic jiného nestihlo, takže na samotné natáčení jsme se mohly vrhnout až další den. Jo, natáčení.. Nikdy jsem nezažila surovější natáčení, jako tohle! V první části videa jsem měla hrát příšeru (s čímž jsem samozřejmě neměla žádný problém xD). Musela jsem na sebe navlíct černý plášť. To by mi nijak zvlášť nevadilo, ale problém byl v tom, že jsme si ani jedna nevzaly žádné černé kalhoty. Takže z toho vznikla příšera v "konverskách" a džínech. Proto jsme musely sehnat něco, čím bychom tyto nechtěné závady zamaskovaly. Plášť se nedal nijak zavřít, není na něm ani suchý zip ani cokoliv jiného. A my jsme samozřejmě neměly nic, čím bychom to mohly nějak zavázat. Teda vlastně jsme něco měly... Kabel od foťáku. Asi si dovedete představit, jak musí být pohodlné mít v horkém létě na sobě dlouhý plášť, pod tím milion dalšího oblečení a ještě být obvázán kusem kabelu.

Začaly jsme natáčet asi kolem třetí, což znamená v tom největším pařáku. Vydaly jsme se proto na půdu, takže do nejteplejší místnosti na celém zámku. A to ještě nemluvím o tom, že celé toto video je vlastně běžících přízracích a lidech. Pot ze mě lil proudem (dobře, tak to už trošku přeháním) a když už jsem si myslela, že se tam snad rozteču na podlaze, došla nám baterie v kameře. Možná by to mohl být dobrý důvod pro jásot - konečně chvilka pauzy a já ze sebe mohu strhat to propocené oblečení. Ale také to mohlo hezky znamenat to, že to všechno nestihneme natočit a hlavně že teď budeme muset běhat venku jako magoři; já s černýma rukama od očních stínů a Gauri se šrámem na tváři (vytvořeným umělou krví).
Jelikož jsem byly vyčerpané, tyto drobnosti nám byly docela ukradené. Daly jsme si chvilku relax a potom jsme se vrhly zpátky do práce. Začalo se stmívat, takže to pro nás znamenalo jakousi hrozbu - když to všechno nestihneme natočit, můžeme to jít zabalit... Vypadalo to pro nás docela špatně. Obraz se začínal rozkostičkovávat, jaká tam byla všude tma (osvětlení bohužel ještě nemám...), krev stříkala všude okolo (samozřejmě mluvím o té umělé), párkrát jsme si při natáčení skoro i ublížily (to když já jsem dostala železnou tyčí do hlavy a Gauri spadla v roli přízraka na záda přímo na ten pitomej kabel).
Když už byla taková tma, že jsme si skoro neviděly na špičku vlastního nosu a v žaludku nám kručelo takovým způsobem,

že to budilo místní netopýry, rozhodly jsme se to vzdát. Ano, natáčely jsme to celých osm hodin a nakonec jsme kvůli světlu musely skončit. Jenže to bychom to nebyly my, kdybychom odešly od rozdělané práce. Hezky jsme se rozhodly, že budeme následujícího dne vstávat už v šest hodin ráno (původně tam padaly cifry typu čtyři apod.), abychom to stihly natočit.
Štěstí nám přálo a nakonec se nám podařilo naši práci dokončit. I když... Dokončit asi není zrovna to správné slovo. Už přes tři hodiny tady konvertuji jednotlivá videa, aby se dala následovně sestříhat a jinak upravit, a jsem přinejlepším tak v jedné třetině. Takže té práce je před námi ještě mnoho... Tak snad to vše dobře dopadne a nepřijde těch 33 hodin strávených na zámku nazmar! :)

Jestli jste zvědaví na naši práci, můžete si naše videjko stáhnou na uloz.to zde. Je to vlastně taková "předpremiera", protože na youtube.com se to objeví až někdy v září! :) Přeji krásnou podívanou!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gauri Gauri | Web | 16. července 2011 v 16:43 | Reagovat

Jo, bylo to úžasný! Od začátku až do konce!!!! :D A to video se vážně povedlo! Už se těším až ho dám na blog. :-)

2 Byakko Byakko | Web | 30. července 2011 v 13:56 | Reagovat

Jj, bylo to prostě super! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama