Červenec 2011

Mediátor - Meg Cabot

16. července 2011 v 15:01 | Byakko |  Knihy
Když jsem zjistila, že tématem týdne jsou "Duchové", hned mě napadla série od Meg Cabot Mediátor. Zde se to totiž duchy jenom hemží. Příběh totiž vypráví o šestnáctileté dívce Susannah Simon(ové), která je mediátor, tudíž vidí duchy a také se jich může dotknout. Jenže tím její dar nekončí. S tím vším má i poslání dostat všechny duchy "na druhou stranu", tedy aby mohli pokojně zemřít. Musí pro to najít důvod, který je stále drží na Zemi.
Do toho se také seznamujeme se životem Suze. Už si zvykla bojovat s neposlušnými duchy, nakopávat je do zadku a tak podobně. Ale rozhodně neví, co má dělat, když se do jednoho takového ducha zamiluje.

Hodnocení blogu od Michelle-Perry

16. července 2011 v 14:00 | Byakko
Když jsem zjistila, že si můžu nechat ohodnotit blog od jiného blogera, nejdřív jsem váhala, jestli to mám udělat. A pak jsem si řekla, že tak aspoň zjistím, co bych měla změnit, co vylepšit nebo předělat. Takže jsem požádala Michelle-Perry o její hodnocení. A takhle jsem dopadla:

První dojem (10) - První dojem je dobrej. Ale to menu to podle mě kazí. Ta písnička je docela dobrá. Dádám 8b
Vzhled (10) - Záhlaví je pěkné. Ta reč a hudba je skvělé. Ale podle mě to menu to kazí. Dávám 7b
Obsah článků (10) - Obsah článku je skvělí. články jsou poměrně dlouhé a to je bezva. Dostáváč 10b
Adresa (5) - Adresa je pěkná. Moc nevystihuje o čem blog je ale to neva dávám 5b
Schrnutí (5) - Celý blog je hezký ale to menu je divné. A článků tam moc nemáš . Dávám 3,5b
Max. - 40 bodů
Byakko - 33,5 bodů
40-35=1
34-25=2
24-15=3
14-5=4
5-0=5
Byakko získává 2! :)
od michelle-perry pro Byakko
Takže si myslím, že jsem nedopadla zas tak špatně! :) S tím menu hodlám už delší dobu něco provést, ale zatím mě toho moc nenapadá.. Ale to příjde...! xD Takže bych chtěla poděkovat Michelle-Perry za to, že strávila pár chvil nad tím, aby mohla ohodnotit můj blog! :)

Zájezd do Anglie

16. července 2011 v 13:43 | Byakko |  Tomu se říká život...
Balící horečka už pomalu ustává, nahrazuje ji za to nervozita. Najdu si tam někoho, s kým si budu rozumět? Nebo spíš, budu těm lidem vůbec rozumět? Budou na mě ve škole zlí? Přežiju cestu autobusem? Přežiju těch 14 dní někde v cizině???

Někdy během roku mě pobláznila myšlenka vyrazit si o prázdninách do Anglie naučit se anglicky. Úplně mě to uchvátilo. Bylo by to něco jiného (protože teď všude slyším jen francouzštinu, byla by to přeci dobrá změna), něco, co jsem ještě nezkusila. A hlavně bych zase navštívila zemi, kterou tak bezmezně miluji.
Byla jsem asi tak přesvědčivá, že rodiče nakonec svolili a já si šla zařídit zájezd. Vše proběhlo bez problémů (když nepočítám nějaké menší trapasy u agentury, když jsem tak trošku nevěděla, jak se mám chovat.. xD) a já už začínala dostávat emaily o odjezdu a jiné informace. Ani jsem se nenadála a den odjezdu je tady.
Vše jsem jako vždy nechala na poslední chvíli, takže ještě v sobotu večer se snažím sehnat dárek pro rodinu, u které budu bydlet. A to jsem si ještě před měsícem říkala, jak se před odjezdem podívám na nějakou tu anglickou gramatiku nebo si vyhledám nějaká slovíčka... Ouha... Kdo by se také o prázdninách učil??!
Teď tady na nervy sedím a čekám, až přijde má poslední hodina. Teda... hodina odjezdu. Začínám si říkat, jestli jsem vlastně udělala dobře, když jsem se rozhodla, že tam pojedu. Ale určitě ano. Určitě to bude skvělé a minimálně to bude skvělá zkušenost. Jak říká náš profesor na tělocvik: Zážitek nemusí být dobrý, ale silný! :)


Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

16. července 2011 v 9:31 | Byakko |  Filmy


Harry Potter pokračuje v hledání viteálů. Společně s Ronem a Hermionou se snaží co nejvíc oslabit Voldemorta a nakonec ho i zabít. Jenže to není tak jednoduché. Nikdy přesně neví, kde se takový viteál nachází a ani jak vypadá. Mezitím je Severus Snape jakožto ředitel Bradavic vyhnán ze školy a to, že se tam nachází Harry Potter, vyvolá útok na Bradavice samotným Lordem Voldemortem. Harry Potter se proto musí rozhodnout, jestli nechá za sebe zemřít své přátele nebo se vydá napospas Voldemortovi sám.
Natěšeně se vydáváte do kina, protože konečně dávají Harryho Pottera. Musíte tam být o hodinu dřív, abyste ještě urvali nějaká dobrá místa. Když se konečně usadíte na své do krve vybojované sedačky, zjistíte, že váš soused neustále chroupe popkorn a je mu úplně jedno, jestli vám to vadí nebo ne. Následně zjistíte, že vzduch v kině se pod náporem tolika lidí začne nepříjemně oteplovat a vám je z toho na omdlení...
Dobře, tohle je tak trošku jiný příběh, ale když se vydáváte do kina na Harryho Pottera, musíte s těmito nepříjemnostmi počítat. K samotnému příběhu bych řekla jediné; vleče se to. Když se to vezme kolem a kolem, v podstatě se tam celou dobu nic moc neděje. Veškeré viteály získají bez nějakých větších problémů (dobře, skoro vždycky to vypadá, že naše oblíbená trojka zhyne kdesi v troskách, ale to by to nebyly Harry, Ron a Hermiona, aby něco nevymysleli, takže se divák o ně ani nijak zvlášť nestrachuje).

Noc na zámku

13. července 2011 v 15:03 | Byakko |  Tomu se říká život...
Kdekdo by si přál strávit alespoň jednu noc na zámku. Já jsem měla to štěstí a mohla jsem toto své přání díky Gauri vyplnit. Nežila jsem si sice jako královna, nespala jsem v posteli s nebesy, neobsluhovaly mě služebné; nenosily mi jídlo, ani mě nevázaly do krásných šatů. Ne, nic takového se nedělo. Ale možná to bylo o to lepší...

Natáčení, netopýří trus, vedro na půdě, pes, který vám funí v noci do ucha, klika od okna, která vám zůstane v ruce, kabel místo pásku, špína a umělá krev, to vše se mi vybaví, když si vzpomenu na uběhlých 33 hodin. Ne vše z toho vypadá zrovna lákavě, ale ani byste nevěřili, jaká tam byla sranda.
Na zámek jsme dorazily v pondělí večer. Nejdřív jsme ho tam jen tak prolétly a zjistily, jak to tam vypadá. Ten den už se nic jiného nestihlo, takže na samotné natáčení jsme se mohly vrhnout až další den. Jo, natáčení.. Nikdy jsem nezažila surovější natáčení, jako tohle! V první části videa jsem měla hrát příšeru (s čímž jsem samozřejmě neměla žádný problém xD). Musela jsem na sebe navlíct černý plášť. To by mi nijak zvlášť nevadilo, ale problém byl v tom, že jsme si ani jedna nevzaly žádné černé kalhoty. Takže z toho vznikla příšera v "konverskách" a džínech. Proto jsme musely sehnat něco, čím bychom tyto nechtěné závady zamaskovaly. Plášť se nedal nijak zavřít, není na něm ani suchý zip ani cokoliv jiného. A my jsme samozřejmě neměly nic, čím bychom to mohly nějak zavázat. Teda vlastně jsme něco měly... Kabel od foťáku. Asi si dovedete představit, jak musí být pohodlné mít v horkém létě na sobě dlouhý plášť, pod tím milion dalšího oblečení a ještě být obvázán kusem kabelu.

Nenasytná - Meg Cabot

13. července 2011 v 14:10 | Byakko |  Knihy
Mladá scénáristka Mína Harperová se snaží získat lepší místo ve své práci. Už docela dlouho píše scénáře pro slavný seriál Nenasytná, a protože se zrovna uvolnilo místo hlavního scénáristy, doufá, že by tento post mohla získat právě ona. Jenže posléze zjišťuje, že to bude nakonec Šošona, o které by nemohla říct, že je její kamarádka. Vše jde od desíti k pěti. Šošona přijde s návrhem, aby se do seriálu zakomponovali upíři. Na konkurenčním televizním programu běží seriál Touha, který je na upírech založený a Nenasytná kvůli němu ztrácí diváky. Jenže Mína s tím rozhodně nesouhlasí, nenávidí vlnu upírů, která právě zaplavila lidstvo.
Bojuje proto se svou prací, ale nejenom s tím. Mína má totiž dar, který by ale ovšem nejraději předala někomu jinému. Když se totiž podívá někomu do očí, zjistí, jak a kdy umře. Dále se do jejího života připlete tajemný kníže z Rumunska. Kdo je tento tajemný mladík? Dokáže říct své nejlepší kamarádce, že má divné pocitiy ohledně narození jejího dítěte? Dokáže se smířit s tím, že do jejího nejoblíbenějšího seriálu se nacpou upíři?

Nenasytná je úžasná oddechová knížka. Člověk při ní ani nemusí tolik přemýšlet a rozhodně si ji užije. Je to sice taková "červená knihovna", ale vztahy postav jsou spíše podtextem příběhu, ve kterém nechybí ani napětí a akce. Jen těžko se dá odtrhnout od čtení. Rozhodně ji doporučuji, ale spíš asi ženské populaci. Předpokládám, že pánům by se toto moc nelíbilo. :)

Verdikt: 18/20