Seriály - Hrozba filmům??!

27. června 2011 v 13:05 | Byakko |  Témata týdne


Seriály... Dnešní televizní program je jimi zaplaven. Každý den se můžete dívat na nespočetně mnoho seriálů. Ať už je to komedie jako například Friends (Přátelé) nebo The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku), nebo detektivka jako Julie Lescaut, romantika v podobě Zoufalých manželek (Desperate Housewives) či krimiseriál Dexter. Je toho kvanta a kvanta a to jsem se ještě ani nezmínila o telenovelách nebo seriálech typu Ordinace v růžové zahradě, kde je od všeho trochu a ve skutečnosti se tam vlastně vůbec nic neděje.
Seriály bych rozdělila na dva typy (prozatím):
  • Ty, které mají nějakou dějovou linii a jsou na pokračování (například Tisíc a jedna noc);
  • A ty, ve kterých se určitý děj odehrává jen v jednom díle a v dalším je nový příběh jen se stejnými postavami (například Dr. House)

Nejsmutnější ale na tom je, že je většinou v podstatě úplně jedno, jestli u prvního typu vynecháte nějaký díl, protože jen málokdy se stane, že byste děj nepochopili. Zdá se mi, že příběh je úplně zbytečně natahovaný a překvapuje mě, že se u něj divák neunudí k smrti.
Jaký je tedy můj názor na seriály? To je trošku složité. Podle mě jsou některé seriály dobré. Jsem spíše zastáncem druhého typu. Ale tohle samozřejmě nerozhoduje o kvalitě seriálu. Řekla bych, že komedie jsou dobré pro odreagování, ale je důležité, aby to mělo hlavu a patu. Jednou jsem viděla seriál, tuším, že se jmenuje Sonny ve velkém světě, což měla být prý komedie. Mně to moc jako komedie nepřišlo... Ale to je věc názoru...

Velice komické mi přijde, jak v některých sitcomech máte dáno, kdy se máte smát. To si jako myslí, že divák nepostřehne, že se stala vtipná scéna? Nebo snad, že to vůbec nebylo vtipné, tak abychom se zasmáli aspoň s davem? Nebo proč je tam tedy vložená ta znělka smíchu?
Samozřejmě, seriály mají mnoho svých výhod. A to teď nemyslím to, že když někdo hraje v aspoň trošku úspěšném seriálu, je zabezpečený na celý zbytek svého života. Ne, mám na mysli, že seriál je kratší než film. Ne každý má během týdne čas na sledování filmu, ale na seriál si čas udělá snadněji. Nechce obětovat dvě hodiny pro film, ale jedna hodina už není tak hrozná.
Když má člověk nějaký svůj oblíbený seriál, může si být jist, že jen tak brzy neskončí a bude ho moct sledovat i nadále. Čím víc dílů, tím líp...
I když všichni tvrdí, jak nesnáší čekání na další díl, na druhou stranu se má dotyčný aspoň na co těšit. Když se mu zrovna něco nevydaří, může si připomínat, že dnes večer běží jeho oblíbený seriál, takže si tím hned zlepší náladu.
A v neposlední řadě se může s ostatními zastánci seriálu dobře pobavit. Když nastane trapné ticho, dá se to přeci proložit tím, co se to vlastně stalo v posledním díle Sexu ve městě, kdo, kde, s kým a proč...
Bohužel bych ale řekla, že dobrých a kvalitních seriálů není mnoho. Ve skutečnosti je to "všechno na jedno brdo". Zdá se mi, že je to mrhání některými dobrými herci, penězi a hlavně času v televizních programech. Vždyť jen když se podíváte do televizního programu, vidíte tam nasázený jeden seriál vedle druhého. Není přecijenom lepší podívat se na nějaký dobrý film? Nebo už jsou filmy moc zastaralé a nahradily je seriály? Myslím, že naštěstí k tomuhle ještě nedošlo a doufám, že i nadále budou zastánci filmů. Vždyť by bylo přeci divné chodit do kina na seriály!


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Co je lepší?

Film
Seriál

Komentáře

1 Katerria Katerria | Web | 1. července 2011 v 14:07 | Reagovat

Nemůžu jinak, než s tebou souhlasit. Je to smutné, hlavně když vidím, co do Tématu týdne píší jiní... :-(

2 Gauri Gauri | Web | 5. července 2011 v 16:46 | Reagovat

To jak do seriálů vkládají smích mě taky neuvěřitelně vytáčí! :D

3 Peter Cross Peter Cross | Web | 11. července 2011 v 15:55 | Reagovat

Výborný článek a se vším souhlasím. Přidávání smíchu k různým scénam v seriálu mi vždycky spíš zkatí chuť se začít smát. >.<

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama